ارتودنسی ثابت, مقالات, مقالات ارتودنسی

۵روش جلوگیری از آزار و اذیت دستگاههای ارتودنسی ثابت

۵روش جلوگیری از آزار و اذیت دستگاههای ارتودنسی ثابت

پنج راه برای راحتی وجلوگیری از اذیت براکت ها:

براکت ها به یک دوره تنظیم نیاز دارند. ممکن است براکت ها در مقابل لب هاو زبان شما احساس عجیب و غریبی ایجاد کنند که بعدازمرتب شدن دندان هایتان احساس متفاوتی ایجاد خواهد کرد.

 

در نتیجه این تغییرات ، ما می دانیم که شما براکت برروی دندان هایتان قرار داداه اید یا اخیراً آنهارا محکم وسفت کرده اید که دراین بین ممکن است احساس درد و حساسیت داشته باشید.

.نگران نباشید زیرا این یک احساس معمولی ونرمال است (و از بین خواهد رفت)

در این میان ، چند روش برای سهولت در نارضایتی و راحت تر نگه داشتن براکت های شما وجود دارد.

حالا چگونه می توان از نارضایتی و کم کردن اذیت براکت ها جلوگیری کرد:

خوردن آب

۵روش جلوگیری از آزار و اذیت دستگاههای ارتودنسی ثابت

۱_آب زیاد بنوشید: آبرسانی برای سلامتی دهان و دندان ضروری است. نوشیدن مقدار زیادی آب را فراموش نکنید اضافه کردن چند تکه یخ باعث بی حس شدن دهان و کاهش التهاب خواهد شد

۲_غذاهای سرد بخورید :همانطور که آب سرد می تواند درد شما را تسکین دهد ، غذاهای سرد نیز ممکن است مایه تسکین دردشما شود. سعی کنید اسموتی سرد بنوشید یا یک کاسه بستنی بخورید. فقط مطمئن باشید که هیچ چیز یخ زده ای به دندان های شما برخورد نکند زیرا می توانید به براکت های دندان های خود را صدمه بزنید و براکت های خود را جدا کرده یا بشکنید.

آب نمک

۳_شستشو با آب نمک: شستشو دهان با آب نمک تاحدودی می تواند به رفع ناراحتی و کاهش التهاب در دهان شما کمک کند. حدود نصف قاشق چایخوری را درون یک لیوان آب گرم حل کرده و حدود سی ثانیه دردهان خود بگردانید.

۵روش جلوگیری از آزار و اذیت دستگاههای ارتودنسی ثابت

۴_خوردن غذاهای نرم:

پس ازقرار دادن براکت ها ، دندانهای شما ممکن است کمی احساس درد کنند. اگر در هنگام جویدن غذا احساس ناراحتی واذیت می کنید از غذاهای نرم مانند ماست ، پوره سیب زمینی ، سوپ و… استفاده کنید.

۵روش جلوگیری از آزار و اذیت دستگاههای ارتودنسی ثابت

۵_ از موم ارتودنسی استفاده کنید:

این روش یکی از رایج ترین و آسان ترین راه های محافظت از دهان و زبان شما در برابر سیم های ارتودنسی تیز وبراکت های شماست. فقط یک قطعه کوچک موم را جدا کرده و آن را روی ناحیه ای که باعث زخم شده است قرار داده و فشار دهید. موم به عنوان یک مانع و محافظ بین دهان وبراکت شما استفاده می شود.

فقط به یاد داشته باشید که قبل از مسواک زدن ، موم را جدا کنید.

خوشبختانه دکتر سید امین همایونی در دندانپزشکی و ارتودنسی ودر معالجه و تشخیص مشکلات ارتودنسی بسیار توانمند هستند وبا دلسوزی درفضای مجازی پاسخگوی مشکلات ایجاد شونده زودرس می باشند.

اگر فکر می کنید فرزند شما ممکن است نیاز به درمان ارتودنسی داشته باشد ، یا سؤالی در مورد چگونگی مراقبت از دندان های خود با براکت های ارتودنسی دارید ، در امدن به مطب ما دریغ نکنید وفرصت را ازدست ندهید، ما اینجا هستیم تا به زیبایی و سلامت دندان های شما وفرزندتان کمک کنیم!

 70 بازدید از آغاز ,  1 بازدید در امروز

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید